Металочерепиця. Секрет популярності.

Металочерепиця – красиве і надійне дахове покриття, яке користується великою популярністю в Україні, країнах Скандинавії, Західної Європи та СНД. Воно ідеально підходить для використання в регіонах зі складними кліматичними умовами. У цього матеріалу безліч переваг: простота монтажу, стійкість до зовнішніх впливів, довговічність, великий вибір профілів і колірних рішень. Завдяки невеликій масі (в середньому близько 5 кг на 1 кв. м ), її можна використовувати практично на будь-яких скатних покрівлях без посилення кроквяної системи.

металочерепиця 

Історія виникнення

Металочерепиця – відносно молодий покрівельний матеріал. Його масове виробництво почалося на початку 1980-х р в Фінляндії, яка традиційно славиться якісними будматеріалами. Складні кліматичні умови цієї скандинавської країни вимагають постійного вдосконалення будівельних технологій, а високий рівень соціального і економічного розвитку передбачає використання тільки найбільш передових, естетичних і екологічно безпечних рішень. Дахове покриття, виготовлене з листової оцинкованої сталі і яке імітує малюнок натуральної черепиці, стало ідеальним варіантом як для житлових, так і для комерційних об’єктів. Воно експлуатувалося на всій території країни, в тому числі в північних приполярних районах і на узбережжі Балтійського моря. Практика використання металочерепиці в будівництві показала, що вона успішно справляється з будь-якими негативними факторами: сезонними перепадами температур, сильними вітрами, високою вологістю, великою кількістю опадів. Згодом позитивний досвід фінських колег, які вийшли на міжнародний рівень виробництва і торгівлі, став активно застосовуватися іншими європейськими компаніями при пошуку і реалізації нових покрівельних рішень і виробництві покрівельних матеріалів.

Стійкий попит на металочерепицю почав формуватися в Україні задовго до виходу на ринок конкурентоспроможних вітчизняних виробників (на початку 1990-х років), але через високу ціну металочерепиці, вона була доступна лише заможним покупцям. У нинішньому десятилітті вона є одним з найбільш доступних покрівельних матеріалів.

металочерепиця Особливості виробництва металочерепиці

В якості сировини для металочерепиці використовується холоднокатана листова сталь. Вона виготовляється методом прокату без сильного нагрівання. Дана технологія дозволяє домогтися особливої ​​міцності металу з максимально точним дотриманням геометричних розмірів продукції. Відповідно до діючих стандартів можливі відхилення по товщині листів обчислюються лише сотими частками міліметра. Це має велике практичне значення, адже стандартна товщина листів металочерепиці, як правило, становить близько 0,5 мм. Мінімальне відхилення від встановлених розмірів може привести до складнощів монтажу, а також до погіршення експлуатаційних властивостей.

Важливий етап, від якого залежить здатність металу ефективно протистояти зовнішнім впливам, – гаряче двостороннє цинкування. Завдяки йому значно знижується ймовірність виникнення корозії. Сумлінні виробники використовують близько 270 г цинку на 1 м2 черепиці, що дозволяє досягти оптимальних експлуатаційних характеристик матеріалу. Далі йде шар пасивації, що запобігає або уповільнює перебіг хімічних реакцій, в які можуть вступати сталь, цинк і елементи навколишнього середовища.

Верхній шар металочерепиці – це кольорове полімерне покриття. Воно не тільки забезпечує яскравий, привабливий зовнішній вигляд покрівельних листів, але також захищає їх від механічних та інших пошкоджень. Від типу покриття безпосередньо залежить вартість металочерепиці. Існує кілька основних різновидів захисних покриттів. Найпопулярніші – поліестер (економ-варіант) і пурал (найбільш ефективний і дорогий).